Szukaj na tym blogu

czwartek, 23 lutego 2017

Wiosenna,magiczna, kolorowa Genova, Camogli i Portofino - weekend w Ligurii 29.04-01.05.2017 :)

 Dysponujecie wolnym czasem w dniach 29.04-01.05.2017 ?
 Macie ochotę gdzieś się wybrać,ale nie wiecie do końca gdzie,ani jak to zorganizować?
 A może brakuje Wam towarzystwa na wiosenny wypad?
 Mam dla Was propozycję!!!!


    Genua,stolica regionu Liguria czeka na Was z otwartymi ramionami- to miasto przyjazne dla Turystów - ma naprawdę wiele do zaoferowania: miasto Krzysztofa Kolumba z niesamowitym przeogromnym portem( drugi co do wielkości w Europie),


największym na naszym kontynencie przepięknym akwarium (27.000 mq,12.000 morskich stworzeń), niesamowitą starówką , jedną z największych i najlepiej zachowanych we Włoszech,


  niezwykle malowniczą Boccadasse - wioską rybacką - dzisiaj prawie w centrum miasta.... Z kolei Camogli to gminne miasteczko, kiedyś wioska rybacka - dzisiaj jedno z najpiękniejszych miasteczek w Europie- malowniczy port, kolorowe kamieniczki, niesamowita wakacyjna atmosfera, plaża w centrum , kolorowe kawiarenki, mewy i suszące się sieci rybackie ...


 O Portofino każdy słyszał - wspominają o nim w wielu melodyjnych , romantycznych piosenkach - to wyjątkowe miejsce:specyficzne wejście do malutkiego portu i charakterystyczna zabudowa, typowa dla regionu powoduje ,że wywiera niesamowite wrażenie . Kiedyś wioska rybacka - dzisiaj luksusowy, romantyczny klejnot Ligurii , miejsce ,które będąc w regionie nie można ominąć.


 
Zakwaterowanie w centrum miasta w przepięknym ponad 200m 2 apartamencie z widokiem na dachy starego miasta ,z okien salonu widok na dzwonnice kościoła San Donato i Katedrę San Lorenzo, z tarasem , 3 sypialniami, 2 łazienkami, obszernym salonem i przestronną kuchnią.
 

Apartament z wewnętrznymi schodami zaprojektowanymi przez frncuskiego artystę , który pomalował i udekorował ściany , odpowiada za wystrój wnętrz i namalował większość obrazów znajdujących się w obiekcie.
Program weekendu:

29.04.2017- dzień I

Zwiedzanie miasta,o godzinie 13.00 zbiórka na Piazza di Ferrari,zakwaterowanie w apartamencie; 15.00 zwiedzanie Katedry San Lorenzo,starówki i Porto Antico ( dla chętnych czas na zwiedzenie Akwarium ); 18.30 powrót do apartamentu na wieczór kulinarny: wspólne przygotowanie kolacji według oryginalnych receptur kuchni ligurskiej - kolacja około godziny 20.00 na tarasie z widokiem na Genua nocą.

30.04.2017- dzień II

W godzinach porannych wyjazd do Camogli,wspólne zwiedzanie, czas wolny,czas na posiłek. O 13.30 przejazd do Rapallo skąd drogą morską dostaniemy się do Portofino , czas wolny do 17.30 ,powrót do Rapallo.Około 19.30 powrót do Genova. Dla chętnych wyjście na apricena.

01.05.2017- dzień III

Po opuszczeniu kwatery wyjście na promenadę spacerową Corso Italia,skąd przejdziemy do starej wioski rybackiej Boccadasse.Czas wolny,dla chętnych plażowanie lub relaks nad morzem.

Dla zainteresowanych szczegółowy program i kosztorys , zgłoszenia do 20 marca , ilość miejsc bardzo ograniczona :) ..... jednym słowem - kto pierwszy ten lepszy :)
kontakt: jolazaloga@gmail.com
tel: +393391319285
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz