Szukaj na tym blogu

środa, 8 lutego 2017

Corso Italia i Boccadasse - zachwycająca Genova :)

      Corso Italia - najpiękniejszy deptak w Genova,wzdłuż morza - w przepięknej dzielnicy miasta - Albaro o długości ponad 2 km .


Optymalne miejsce na relaksujący spacer , jak i dla ludzi lubiących aktywne spędzanie czasu.


       
     Boccadasse to z kolei stara wioska rybacka, z kolorowymi kamieniczkami. Miejsce ,które nie zmieniło się na przestrzeni lat- dzisiaj w centrum miasta - na szczęście nie utraciło swojego specyficznego klimatu i atmosfery.


       Na aromatyczna kawę,lody czy posiłek możemy zatrzymać się w licznych lokalach,których walorem jest przepiękny widok na morze.

      
     Promenadę zamyka Kosciół Santa Chiara.Kontynuacja spaceru to przejście typowe dla Ligurii starą uliczką zwaną tutaj una creuza (la tipica mulattiera ligure).   
Tym sposobem docieramy do Boccadasse - miejsce ze swoja małą plaża,kolorowymi kamieniczkami zamieszkałymi przez rybaków ,łodzie,kutry rybackie,suszące się sieci ...no i mewy :)
   To tutaj można kupić świeżą rybę prosto z morza , bezpośrednio od rybaka wracającego z połowu.    
Dzisiaj to miejsce w każdy dzień tętni życiem - chętnie odwiedzane przez mieszkańców Genova,zakochanych w swoim ciekawym i pięknym mieście ,jak i turystów z przewodnikami w reku i aparatami fotograficznymi.Wspomnę ,że  fotografie z Boccadasse zdobią każdy przewodnik po Ligurii
 i Genova. 


 
Gelaterie(lodziarnie), bary, restauracje, ,pijalnie wina- każdy znajdzie coś dla siebie. Świetne miejsce na spędzenie wyjątkowego dnia :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz