Szukaj na tym blogu

piątek, 13 stycznia 2017

Cervo 43°55′31.04″N8°06′51.63″E

Niecałe 10 km od centrum Imperii położone jest jedno z najpiękniejszych miejscowości w Ligurii -mówimy o Cervo, lub jak to często jest nazywane Cervo Ligure.Ta wieś blisko morza zachowała swoją średniowieczną architekturę,a spektakularne położenie miejscowości,która u stóp ma morze i jest otoczona zielonymi wzgórzami-podkreśla jej piękno.

Historia osady sięga czasów prehistorycznych ,kiedy to zamieszkiwała ją miejscowa ludność Ingauni.Nawet sama nazwa ma odległe pochodzenie -według źródeł historycznych nazwa Cervo wywodzi się od starożytnego łacińskiego słowa "Sługi"-określenie używane w czasach rzymskich na karczmach wskazujące gościnność.

W jej historii znajdziemy okresy przynależności do Republiki Genui, wpływy maltańskie ( przez krótki okres było lennikiem Kawalerów Maltańskim ),okresy najazdów przez piratów z uwagi na zajęcie mieszkańców-połowy koralów na rafach koralowych Sardynii i Korsyki - historia trudna , interesująca i bogata.

Dzisiaj jedno z najpiękniejszych wsi Ligurii z małą kamienistą plażą , ciasnymi uliczkami , kawiarenkami na placu pod Kościołem wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela(Chiesa di San Giovanni Battista),tawernami(trattoria)ze smacznym regionalnym ,domowym jedzeniem.


Położenie na wzgórzu oddala od zgiełku położonej wzdłuż całego wybrzeża drogi krajowej 1 via Aurelia(strada statale 1 via Aurelia).Miejsce gdzie przy czarnym mocnym espresso na tarasie widokowym , rozleniwieni słońcem i przepysznymi lodami możemy zasmakować się w spokoju,błogości i nic nierobieniu ... ot,
po
prostu Dolce Vita :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz